Haber

Bakırköy’de Polisim Diyerek Dolandırıcılık Zanlısı Yakalandı

BAKIRKÖY’de yaşayan TF, evden para ve altınlarını talep eden zanlılar tarafından polis olduklarını iddia ederek dolandırıldı. TF, 1 kilo altını, 3 bin 790 doları ve 265 avroyu bir çantaya koyarak dolandırıcılara teslim etti. O anlar kameraya kaydedilirken, zanlılardan biri yakalandı.

Bakırköy’de yaşayan TF isimli ev hanımı, dolandırıldığı şikayetiyle 25 Temmuz Salı günü polise başvurdu. TF’nin ifadesine göre, kendisini polis olarak tanıtan kişi, sahte altın şebekesiyle ilgili bir belgede adının geçtiğini söyleyerek konuttaki altın ve parayı istedi. Şüphelilere inanan TF, evdeki altın ve parayı bir çantaya koyarak istedikleri yere götürdü. Altınları teslim eden TF, bir süre sonra durumdan şüphelenerek polise şikayette bulundu.

Mağdur TF’nin karakoldaki sözleriyle, “Telefonda kendilerini polis olarak tanıttılar. Sahte altın çete dosyasında adımın geçtiğinden kendimi aklamam için evde bulunan altınları teslim etmemi istediler. “Onlara inandım. Evde bulunan yaklaşık 1 kilo altını ve dövizi bir çantaya koyup istedikleri yere verdim. Ama sonra dolandırıldığımı anladım” dedi.

GÜVENLİK KAMERALARI MAĞDUR VE ŞÜPHELİYİ GÖRDÜ

Dolandırıcılık Büro Amirliğine bağlı ekipler olayla ilgili çalışma başlattı. Yapılan incelemeler sonucunda mağdur TF’nin altınları teslim ettiği yerdeki güvenlik kamerasının zanlıyı görüntülediği belirlendi. Görüntülerde, elinde telefonla bekleyen zanlının, maktul TF’nin elindeki çantayı aldıktan sonra uzaklaştığı görüldü. Kamera görüntülerinden takip edilen zanlının kimliği kısa sürede belirlendi. Şüpheli Cihat A. (38), polis ekipleri tarafından yakalandı. Zanlının daha önce 13 suçtan sabıkası olduğu belirlendi. Suçlamaları kabul etmeyen Cihat A., işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi.

imamogluhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu