Haber

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, yeni büyükelçi ve daimi temsilcilere görevlerini devretti.

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, yeni büyükelçi ve daimi temsilcilere görevleri hakkında bilgi verdi. Yabancı kaynaklardan edinilen bilgilere göre; Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü ve Enformasyon Genel Müdürü Tanju Bilgiç, Türkiye’nin Moskova Büyükelçisi olarak atandı. 2015’te Cumhurbaşkanlığı Kurumsal İrtibat Lideri, 2019’dan beri Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı ve Şubat 2022’den bu yana Basın İlan Kurumu Yürütme Kurulu Başkan Yardımcısı olan Mücahit Küçükyılmaz, boşalan Türkiye’nin önde gelen üyelerinden. Mahinur Özdemir Göktaş’ın Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na atanmasıyla. Cezayir Büyükelçiliği’ne atandı.

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan bugün ilk büyükelçi ve daimi temsilcisini atadı. Yabancı kaynaklardan edinilen bilgilere göre; Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü ve Enformasyon Genel Müdürü Bilgiç, Türkiye’nin Moskova Büyükelçisi olarak atandı. Yeni kabinede Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı görevine 2020 yılından bu yana Türkiye’nin Cezayir Büyükelçisi olarak görev yapan Mahinur Özdemir Göktaş atandı. O tarihten bu yana Basın İlan Kurumu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Mücahit Küçükyılmaz, göreve getirildi.

Türkiye’nin Bratislava Büyükelçisi Yunus Demirer, Paris Büyükelçisi olarak atandı, KKTC’nin ilk Cumhurbaşkanı’nın torunu Rauf Alp Denktaş, Varşova Büyükelçisi Rauf Denktaş, Yavuz Kül Asuncion (Paraguay) Büyükelçisi, Fas Büyükelçisi Mustafa İlker Kılıç atandı , 2017 Dışişleri Bakanlığı Prestij Danışmanı, 2018 2019 yılı ortalarında Türkiye Büyük Millet Meclisi Dışişleri Komisyonu Danışmanı olarak görev yapan Mustafa Levent Bilgen, Kiev Büyükelçiliğine, görevine ise Nüket Küçükel Ezberci atanmıştır. Madrid Büyükelçisi. Ezberci, Türkiye Futbol Federasyonu Başkan Yardımcısı, İcra Konseyi Üyesi, FIFA, UEFA Menfaatler, Dış İlişkiler, Kadın Futbolu ve Sağlık İşleri Sorumlusu olarak görevlerine devam etti.

Dışişleri Bakanlığı Araştırma ve Güvenlik İşleri Genel Müdürü Nevzat Uyanık, Uluslararası Sivil Havacılık Teşkilatı’nın (ICAO) Daimi Temsilcisi olarak atandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu