Haber

Fenerbahçe Teknik Direktörü Jorge Jesus: ‘Elimizden gelenin en iyisini yaparak maçı kazanmak istiyoruz’

Ziraat Türkiye Kupası finalinde yarın Medipol Başakşehir ile karşılaşacak olan Fenerbahçe’nin teknik direktörü Jorge Jesus, “Fenerbahçe 8 yıldır kupa kazanamadı, bu nedenle hepimiz elimizden gelenin en iyisini yapıp maçı kazanmak istiyoruz” dedi. söz konusu.

Karşılaşmanın oynanacağı Gürsel Aksel Stadyumu’nda Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Emre Belözoğlu ile düzenlediği ortak basın toplantısında yaptığı değerlendirmede Jesus, Türkiye Kupası’nın her kulüp ve her taraftar için çok pahalı ve değerli bir kupa olduğunu söyledi.

Türkiye’nin bu tarzda final oynamak için çok güzel statlara sahip olduğuna dikkati çeken Jesus, şunları söyledi:

“İnşallah çok güzel bir maç olur, çok güzel bir atmosfer olur. Rakibimiz de kupayı almak istiyor. Bizim gibi normal. Kupayı alın Fenerbahçe 8 yıldır kupa kazanamadı” dedi. Bu yüzden hepimiz elimizden gelenin en iyisini yapmak ve maçı kazanmak istiyoruz.”

İsa, takım olarak uzun süredir kupa kazanamamanın üzerinde baskı oluşturduğunu belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Özellikle Başakşehir ile karşılaştırdığımızda üzerimizde baskı oluşturuyor ama bunu aşmak hem teknik direktör olarak hem de oyuncularımız olarak bizim görevimiz, sorumluluğumuz. Fenerbahçe tarihinin dinamikleri bunlar için de hazırlıklı olmamız lazım yarın bizim için değerli bir maç dönem içinde farklı güzel şeyler başardık ama ligde istediğimiz sonucu alamadık kazanmak istiyoruz Oyuncularım bu maç için çok heyecanlı ve motiveler, yarın şansımızı kupayı kazanmak istiyoruz.”

Taraftarların her takım için çok önemli olduğunu belirten Jesus, taraftar desteğinin onlar için de çok önemli olacağını söyledi.

Hayranlarının yarın kendilerini motive edeceğine inandığını belirten Jesus, şunları söyledi:

“Geleceğimle ilgili kararımı Önderliğimize anlattım, o biliyor ama burada bunu konuşmanın yanlış olduğunu düşünmüyorum. Çünkü şu an bir finalden önceyiz. Gelinen nokta final. Maçlardan bahsetmemiz gerektiğini düşünüyorum çünkü finaller her zaman çok keyifli oluyor.” “En azından benim ülkemde, Portekiz’de maçlardan önce hep bir kutlama ve şenlik havası var. Bu yüzden odak noktamızın bu olması gerektiğini düşünüyoruz.”

Ligin geride kaldığını belirten İsa, “Ama yarın kupayı alırsak fikrim değişmez. Türkiye Kupası’nı kazandıktan sonra bu dönemi başarı olarak görmüyorum. Çünkü benim için başarılı bir dönem kazanmak demektir.” Aynı anda 2 kupa. Göremiyorum.” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu