Haber

Rusya, Karabağ’daki çatışmadan sonra itidal çağrısı yaptı

Karabağ’da Rus barış güçlerinin kontrolündeki topraklara yasadışı askeri sevkiyat yapan Azerbaycan askerleri ile Ermeniler arasında çıkan çatışmanın ardından bölgede tansiyonun artması üzerine Rusya itidal çağrısında bulundu.

Karabağ’da Ermeniler ile Azerbaycan askerleri arasında çıkan çatışmaların ardından bölgede tansiyonun artması üzerine Rusya itidal çağrısında bulundu. Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Maria Zakharova yaptığı açıklamada, “Tarafları itidalli olmaya ve durumu yumuşatmak için adım atmaya çağırıyoruz. Son günlerde ateşkes rejimi birçok kez ihlal edildi. Olay bir kez yaşandı. Bakü ve Erivan’ın bir an önce müzakerelere yeniden başlaması gerektiğini bir kez daha teyit ediyor” dedi.

Rusya Savunma Bakanlığı, barış güçlerinin dün meydana gelen çatışmayı durdurmak için müdahale ettiğini ve ne olduğunu anlamak için hem Azerbaycan hem de Ermeni yetkililerle birlikte çalıştıklarını bildirdi.

Rus barış güçlerinin konuşlu olduğu Azerbaycan topraklarına askeri teçhizat, mühimmat ve işçi sevkiyatına ilişkin istihbarat aldıktan sonra harekete geçen Azerbaycan ordusunun Ermenistan’dan Hankendi-Halfali-Turşsu istikametindeki yolu kullanması üzerine ateş açıldı. , kontrol amaçlı bir aracı durdurdu. Çatışmada 2 Azerbaycan askeri şehit olurken, araçta bulunan 3 Ermeni de hayatını kaybetti. – MOSKOVA

gordesajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu