Haber

Şadi Yazıcı: Amacımız Tuzla’da tek eğitime geçmek

Tuzla Belediyesi, Tuzla’da tek eğitime geçiş hedefiyle çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Postane Mahallesi’nde inşa edilecek Recep Paylan Anadolu Lisesi’nin temeli törenle atıldı.

HEDEFİMİZ TEK EĞİTİME GEÇMEK

Temel atma töreninde konuşan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, “Bugün 5 bin metrekare alan üzerine inşa edilecek 24 derslikli lise binamızın temelini atıyoruz. Yaklaşık 750 öğrenciye hizmet veren bu okul, Tuzla’da lise eğitimini tek eğitime aktaran son okul olacak.” Lider Yazıcı, Tuzla’nın tek eğitime geçecek ender ilçelerden biri olacağını belirterek, “Tuzla Belediyesi olarak okulumuzun arsasını hazırladık, hafriyatını aldık, bağışçımızın da katkılarıyla inşaatımıza başladık. yükselmek. Bağışçımız merhum Recep Paylan’ın kızı Ebru Denktaş Hanım’a da bu anlamlı bağışından dolayı teşekkür ediyorum.”

EĞİTİM İLE YAŞAM KALİTESİ ARTTI

Tuzla Belediyesi olarak eğitimin her alanında hizmet vermeye ve direğin direği olmaya devam ettiğimizi söyleyen Tuzla Belediyesi Lideri Dr. Şadi Yazıcı, tüm sorunların çözümünün eğitimde olduğunun altını çizerek, “Toplumda eğitim standardı ne kadar yüksekse, İnsani gelişme düzeyi ve yaşam standardı daha yüksek.” Lider Yazıcı, eğitime yapılan her yatırımın toplumun geleceğine yatırım olduğunu belirterek, bağışçıların katkısının değerine dikkat çekti.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu